Pohádky zimních večerů (inspirováno počasím)

18. prosince 2014 v 20:51 | Tigris |  Pohádky podle Tigris
Dobrý den, mí drazí pozůstalí. Blog, zdá se, umřel nebo je na pokraji smrti, ale autorka je stále v plné síle.
Touto slohovkou do školy (na zadané téma - viz nadpis) se pokouším nalít mu do chřtánu trochu živé vody.
Když jsem tuto pohádku tvořila, zase mě přepadla chuť psát a tvořit vlastní světy. S mou dlouholetou kamarádkou a spolužačkou si slibujeme, že napíšeme knihu a samy ji ilustrujeme. Přiznám se, že mě ta představa láká, ale abych ji někdy uskutečnila, potřebovala bych tak na rok odjet někam na venkov a věnovat se jenom psaní a přemýšlení o příbězích. Protože jinak se k tomu nejspíš nedostanu.
Tento rok jsem v maturitním ročníku a s lítostí musím konstatovat, že nejspíš moc nových článků do rubriky Fórky z naší školky nepřibude, jelikož se všichni tváří seriózně a důležitě (z řad učitelů). Naopak v zástupech maturantů roste anarchie (dle slov třídní).
Přikládám pár fotek ze zahrady a z Lysé hory.
Užívejte vánoční svátky, odpočívejte, radujte se a přeji příjemné počtení krátké zimní pohádky. :)


Bylo nebylo, v jednom malém domečku u lesa žila dívenka Soňa se svojí maminkou. Soňa milovala knížky, čtení pohádek a maminčina dobrodružná vyprávění o bájných rytířích, spanilých princeznách a hrůzostrašných dracích.
Na Štědrý den, byl zrovna mrazivý večer, si Soňa jako obvykle četla dlouho do noci. Víčka už jí klesala únavou, ale nebyla schopná se od napínavého děje odtrhnout.
Tu najednou prudký vítr rozrazil okno do její komůrky dokořán. Dovnitř vtrhnul ledový poryv a sněhové vločky se roztancovaly po celé místnosti. Plamen lampy se roztřásl, jako by mu byla také zima, a před udivenou Soňou se na okamžik objevila postava krásné královny kynoucí rukou k blízkému lesu. Pak zmizela.
Soňa si nebyla jistá, jestli to nebyl jen přelud její fantazie, ale když si oblékala kožešinový kabátek, čepici a nazouvala si teplé boty, už nad tím nepřemýšlela. Popadla svou nejoblíbenější knihu do podpaží a vylezla oknem do noci.
Nadýchaná sněhová pokrývka jí tiše křupala pod nohama, vločky se sypaly z bezhvězdné oblohy a Soňa ani nevěděla, kam vlastně jde. Snad její srdce ji vedlo.
Nořila se stále hlouběji do srdce lesa, když uviděla v dálce světýlko. Vydala se za ním a přišla až na malou mýtinu, kterou ozařovaly tisíce poletujících světlušek. Alespoň si myslela, že to jsou broučci, avšak když se jednoho z nich dotkla, roztál na jejím teplém prstu. Uvědomila s, že to jsou zářící sněhové vločky. Byla tak okouzlená tou krásou kolem, že si teprve pak všimla skupiny postav uprostřed louky. Poznala mezi nimi královnu, jež se zjevila u ní v komůrce. Plaše pozdravila a s vykulenýma očima sledovala královniny půvabné pohyby a její třpytivé šaty, bledé a nádherné jako královna sama. Poté promluvila zvonivým hlasem: "Vítej, Soňo. Já jsem Ledová královna."
Soňa ohromeně zadržela dech.
"Toto jsou mí přátelé Mrazík a Dvanáct měsíčků," pokynula rukou ke svým druhům a pokračovala: "Každý rok na Štědrý den se musíme vydat do světa lidí. Pouze statečné děvče či udatný chlapec nás mohou vrátit zpět domů."
Soňa se opatrně zeptala: "A kde je váš domov?"
"No přece v knize," zasmála se královna hlasem jako tisíc zvonečků.
Soňa si vzpomněla na knihu, kterou pevně svírala v náručí.
"Myslíte knihu Pohádky zimních večerů?" osmělila se říct.
Královna se zatvářila vážně. "Jenom tam patříme."
"Jak vám mám pomoci?"
"Jen si přej, abychom byli doma, představ si to," zabrumlal Mrazík a prohrábl si bílý vous.
"Ještě počkej," zvolala královna, "tady máš ode mě dar." A podala jí stříbrem prošívaný šál.
Soňa poděkovala. Dvanáct měsíčků začalo netrpělivě podupávat, a tak si Soňa přála: "Ať se pohádkové bytosti vrátí zpět domů."
A stalo se.
Soňa se probudila za rozbřesku ve své posteli a nevěděla, jestli to vše byl jen divoký sen nebo skutečnost. Zamračila se, ale po chvíli vstala a šla hledat maminku.
Stříbřitý šál vykukoval zpod polštáře.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama