Květen 2013

Psí puberta čili období bez konce

27. května 2013 v 20:32 | Tigris |  Moje psinka
Čágo, amigos! Doufám, že se máte skvěle. :)
Gweny ano. :D Roste, sežere toho víc než já a váží už 17 kg. Dospívání s ní mlátí tak, že má skoro modřiny a důsledky její hyperaktivity odnáší byt. Jinak už umí povel sedni, lehni, dej pac, mrtvou, zůstaň, čekej, ke mně, otoč (udělá kolečko kolem vlastní osy směrem do prava) a podlez (kolem mých nohou obkrouží osmičku). Přestalo ji bavit útočit na auta a kola (i když rekreačně sem tam nějakého cyklistu prožene) a zaměřila svou pozornost na psy, což je katastrofa, protože pak je jí někdo jako panička u zadního běhu. Chytré knížky radí: Když chcete zaujmout psa, aby šel za vámi, běžte směrem od něj nebo se schovejte (např. za strom) a on si vás ohlídá. Zkusila jsem to, ale když jsem byla sto metrů od Gweny, která mě zcela ignorovala a dál se ňuchala s jiným hafanem, tak mi tahle rada připadala nesmyslná.
Jinak na začátku prázdnin jedu já a moje famílie (Gwenuši nevyjímaje) do rakouských Alp na dovolenou. Hodlám konečně vytáhnout svůj foťák a necvakat jen tátovou kamerou. Gwenda si bude zurčící potůčky, hory a tolik prostoru hodně užívat. A já ostatně taky. :) Takže pokud přežijeme sedmihodinovou cestu autem, můžete se těšit na fotky. "Pokud přežijeme" bych měla upřesnit na "pokud neohluchneme a nezblázníme se z Gwenina případného štěkotu". Zkoušeli jste se narvat do malého uzavřeného prostoru s jednou chlupatou potvorou, která pokaždé, když auto nadskočí na hrbolaté D1, vyblafne? :D Naštěstí jsem takový extrém zažila jen jednou, teď už se Gwendolína otrkala a je v pohodě. :)
Takže brzy zase napočtenou, psaní zdar a bavte se. :)
P.S. V článku nejsou jen fotky Gwen, ale i naší zahrady. Asi 7-14 dní staré.


Co říkají samohlásky?

25. května 2013 v 20:36 | Tigris |  Básně
Krátká, převelice amatérská básnička, která byla za úkol do češtiny. Jakou věc/situaci si spojíme s jednotlivými samohláskami?


A, skrývání zakázaného vztahu,
snaha zapadnout v davu.
E jako letmý dotek muže,
po těle husí kůže.
I pro minulé časy,
naše šeptající hlasy.
O, dusot kroků na schodech,
výstřel a tvůj poslední vzdech.
U, úpění zoufalého srdce,
uvidíme se zase?

Fejeton - Pejskaři vs. úředníci...?

10. května 2013 v 22:31 | Tigris |  Když se Tigris zamyslí...
Dnes se ke mně dostalo jedno krátké video. Přiřazuji ho sem, protože patří k tématu "odpad". Ale pozor, je celkem drsné.
A hlavní náplň tohoto článku je fejeton. Asi můj první, maximálně druhý, který jsem kdy napsala. Ocením konstruktivní kritiku v komentářích. :) Mějte se a psaní zdar!

Nedávno jsem vstoupila do komunity olomouckých pejskařů. A nestačila jsem se divit. Se čtyřnohým přítelem po boku vnímáte okolí zcela odlišně než běžný chodec. Jako by z každého křoví vyskočily hromady odpadků a z každého rychle jedoucího auta či kola je potencionální nepřítel. To ještě není nejhorší. Naprosto katastrofální je nedostatek odpadkových košů.
Při jedné procházce moje fenka dělá pevné hovínko (granule Pedigree s tím nemají nic společného). Ale co teď? Mudrlant by řekl: "Tak ho seber!" Jenže jak, když jsem si doma zapomněla sáčky, a nejbližší odpadkový koš pro pejskaře je kilometr daleko? A to ani není jisté, zda tam "igeliťáky" vůbec budou, protože místní populace babiček se na ně vrhá jako tlupa paviánů po banánech. Proč? No přece aby do nich mohly dávat rohlíky z obchodu.
Město s tím překvapivě nic nedělá a naopak se pejskařům snaží stížit život ještě víc. Nevíte někdo, kam mizí tisícikorunové roční poplatky za psy? Že by se radní chystali vybudovat speciální psí stezky?
Takže pokud někdy nedopatřením šlápnete do něčeho nevábného hnědého s lehkým hnojovým aroma, nenadávejte majitelům psů, ale námi voleným zastupitelům.

Gweny, postrach člověka

3. května 2013 v 18:43 | Tigris |  Moje psinka
1) "Zahoď ten foťák a pojď si hrát!" - Co jsme asi dělaly doteď?

2) Třináctikilový cvalík se válí po zemi. - "Vždyť je jedno, že budu celá od mechu, trávy a hlíny! Panička to vyčeše, umyje, až nakonec bude špinavější než já."

3) Válení si šunek a chytání klíšťat do kožichu.

4) Výstavní postoj...? Nebo se jen snaží vytvořit iluzi milého a hodného zvířete?

5) "Co to tam letí?" - Gweny je vytržena z lovu hmyzáků v trávě a její pozornost se přesunuje ke kosům na stromech.

6) Gwenina pravá tvář.

7) Kdyby mi pořád někdo nevěřil, že je Gwenouš ďas, ať si pořádně prohlédne následující fotku. Dveře do pokojíku zůstaly nedopatřením otevřené a psinka, která byla sama doma, se vrhla do devastace. K tomu není potřeba další komentář.

P.S. Samozřejmě neberte moje mrmlání moc vážně. :D Gwen je úžasná, učenlivá a vtipně pubertální. Ale pšššt.. jí ani slovo!
P.P.S. Zkoušela jsem ji vyfotit v běhu, avšak vážně to nešlo. Byla moc rychlá, takže na všech fotkách byla jen bílá šmouha nebo už Gwen úplně zmizela ze záběru. :D
Mějte se famfárově!