Karma

25. listopadu 2012 v 16:22 | Tigris |  Když se Tigris zamyslí...
Vše, co vysíláme ven do prostoru, který nás obklopuje, se nám vrací zpět. Z určitého úhlu pohledu to má mnoho společného se zákonem zachování energie. Energie, kterou vysíláme, se nám po čase vrací nazpět. Všimli jste si někdy něčeho takového ve svém vlastním životě?
Pokud ne, napište mi alespoň váš názor na karmu. Co si o ní myslíte?

Jednou mě vytrvale otravoval nějaký hmyz, až jsem to nevydržela a nebohého brouka rozmáčkla. V ten moment mě napadlo: "Tak tohle se ti vrátí." A nemýlila jsem se. Zhruba o pět minut později jsem si bolestivě nakopla palec u nohy a u toho si vzpomněla na svou nedávnou oběť.
Takže otázka zní: Bylo to vyrovnání za smrt hmyzáka, nebo za negativní myšlenku vůči sobě?
Osobně se přikláním spíše k druhé možnosti, protože kdybych si za každého zabitého tvorečka měla ukopávat kousek nohy, brzy bych jezdila na invalidním vozíčku.
Není pochyb, že následky našich činů (a samozřejmě myšlenek a slov), se jednou projevit musí a často i s překvapivou rychlostí (viz zkušenost výše). Kdo tento fakt přijme a převezme svou zodpovědnost, pocítí značnou změnu. Jak lze odvodit, tvrzení "veselá mysl - půl zdraví" je skutečně pravdivé a ověřené. Nejen že si do života nebudete zatahovat negativní vlivy, ale celkově vám optimistické a nekritické smýšlení vůči světu poskytne lepší náhled na každodenní situace.
Tato skutečnost je snad známa většině kouzelníků a mudlů, bohužel smutným faktem je, že se jich podle toho řídí jen velmi málo.
Jakmile jsem někdy zakolísala ve vztahu k sobě, například větou "Já jsem ošklivá", okamžitě jsem měla pocit, že se na mě také tak dívají ostatní. Někteří často mučí sami sebe podobnými neodůvodněnými nesmysly založenými na domněnkách či neobjektivních názorech, které slyšeli od jiných. A opět ti jiní mohou mít problémy se svým vzhledem či psychikou a tímto způsobem si to vybíjejí. Ale nelze je vinit, protože nevíme, co si prožili, čím si prošli. Jedinou moudrou věcí je nebrat si nic osobně a vymotat se z bludného kruhu.

Kájova reakce na můj úkol do bradavického semináře (líbí se mi a Vám, čtenářům, možná poslouží k upřesnění mých myšlenek):
Souhlasím. Můj učitel často říká: Pokud přerušíte nějaký život, například během potratu, nebo třeba v tom vašem případě, dávejte si za nějakých 18 let pozor na přechodech (samozřejmě s trochou nadsázky). V tom přirovnání se počítá s tím, že se to vědomí může přerodit do člověka, ten vyroste a v 18ti si udělá řidičák a hurá na silnici. No a na přechodu vás to třeba svede dohromady :))
Samozřejmě tohle je takový laboratorní příklad, ve kterém panuje naprosté vákuum ostatních podmínek, které na vaši aktuální karmu působí. V realitě je to často daleko složitější :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vesmírná Sestra Khalia Vesmírná Sestra Khalia | Web | 25. listopadu 2012 v 17:58 | Reagovat

Jojo, to už jsi mi posílala, Kájova reakce je také moc pěkná :-) Super!! ^^ :-)

2 Vepřík Vepřík | 25. listopadu 2012 v 18:32 | Reagovat

Kvik, ne, nevěřím, že by tohle fialka vepříkovi udělala! Vždyť takovým mazáním by klesla na úroveň Káju!
(tam mám zakázáno vkládat komentáře kroch) :-x

3 Vera Vera | Web | 26. listopadu 2012 v 20:51 | Reagovat

Přiznávám, že jsem se nad životem a vlastně nad karmou ještě nikdy takhle nezamýšlela. Kdyby se mi mělo vrátit všechno ošklivé, co jsem za celý svůj život udělala nebo řekla tak myslím, že už jsem dávno mrtvá. (dobře, většinou, když o lidech něco špatného říkám, ve většině případů si dělám srandu, ale stejně...) S tím zákonem o zachování energie by to i dávalo smysl :) Něco uděláš...a ono se ti to vrátí.

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 27. listopadu 2012 v 18:57 | Reagovat

Oslík jednou na otázku

"Jak mám odčinit svou karmu a všechny své minulé hříchy?"

odpověděl:

"Pusť to z hlavy."

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama