Přeměňování jako oddělená součást magie

16. října 2012 v 22:44 | Tigris |  Bradavice
Není to kdovíjaké mistrovské dílo, ale aby na blogu něco přibývalo, dávám sem první domácí úkol z přeměňování. Fantazii jsem zase popustila uzdu a.. takhle to dopadlo. Vymyšlený úryvek z kouzelnické učebnice. :) Jinak doufám, že školu nějak přežíváte a snažíte se ji přecházet s úsměvem či rovnou smíchem. Přiznám se, že poslední dobou spíš v hodinách jen koukám do prázdna a něco jako přemýšlení jde mimo mě. Nedávno jsem si vzpomněla, že moje rozepsané kapitolovky poněkud stagnují, takže se to pokusím napravit, ale nic neslibuji! :D Mějte se, jak nejlépe umíte, a psaní zdar!

Nejvýznamnější zmínky o počátcích přeměňování se dochovaly z období starověkého Egypta. O definici a popsání tohoto oboru magie se zasloužil Rheadus Chamon, kouzelník pocházející z jižní Afriky. O jeho dětství, dospívání a studiu čar máme jen velmi skrovné informace. Ve čtyřech letech osiřel. Učitelem i opatrovníkem mu byl starý šaman, ale mladému Rheadovi jeho vědomosti nestačily a rozhodl se ve věku patnácti let vydat vlastní cestou za poznáním. Putoval celou zemí až k severu, vyhledával jiné čaroděje, učil se, sbíral zkušenosti a postupně byl více a více fascinován právě přeměňováním.
Když se blížil jeho dvacátý rok života a právě se ploužil egyptskou pouští, zachránil krále této země před písečnou bouří. Vládce ho odměnil svou přízní, bohatstvím a respektem.
Rheadus využil svého nově získaného vlivu a vytvořil si kolem sebe skupinu nadaných kouzelníků. Pomáhali mu v dalším zkoumání oblasti přeměňování, které rozčlenili na přeměny lidí, zvířat a věcí. Začali experimentovat i na vlastních tělech a stali se prvními zvěromágy. Později je egypťané označili za své bohy, uctívali je a znázorňovali jako napůl lidské a napůl zvířecí bytosti. Nejdůležitějším z nich se stal Rheadus Chamon, z čehož zkomolením vzniklo všeobecně známé jméno Amon Rea.
Dále už historie neposkytuje více faktů o Chamonových dalších osudech, takže můžeme vycházet jen z dohadů. Každopádně důsledky jeho činů velmi zasáhly do dění na černém kontinentě, nemluvě o magii samotné.

Z učebnice Prvopočátky přeměňování pro prvňáky od Jamese Rockwella.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám "bradavické články"?

Ano. 50% (8)
Spíše ano. 12.5% (2)
Spíše ne. 18.8% (3)
Ne. 18.8% (3)

Komentáře

1 inthelife inthelife | Web | 17. října 2012 v 11:59 | Reagovat

TÍM POSLEDNÍM STO ZABILA :D ono je to fakt z takovýhle učebnice?to snad ne :D no dobrej článek mě se líbí,jo a s tou školou,já se spíš snažím to myslení nějak sjednotit a ne zkomolit do jednoho a pak to hledat při testu z matiky nebo chemie! kdybych si to popletl napíšu tam chemikářce nějaký zkomolený zlomky krát neutrogení látky a bůhví eště co!no už se těším,až k vám příští týden přijedu ;-) a jak ty říkáš : Psaní zdar !

2 líne vepřo líne vepřo | 17. října 2012 v 23:12 | Reagovat

Jo, ta poslední věta je kontraproduktivní kvik, protože to pak vypadá, že je to pouze opsané a nikoli Tvé! Co bys udělala kdybychom se o tenhle kroch blog délili? Ale zruš fialko omezení znaku, jinak sem nelze napsát nic delšího.
Kroch, a jakže to ta Khali dělá, že téměř pokaždé napíše hotovej román? Přemýšlej, máš na to celej zimnej spánek... :-D

3 Tigris Tigris | 18. října 2012 v 15:11 | Reagovat

[1]: Díky. :D Takže teda přijedete? Skvělé. :) Zapracujeme na Tvé gramatice a vydrtím vás v Člověče. :P
[2]: Po vypracování bylo nutné uvést i zdroj, takže tam poslední věta být musí. :) Omezení znaků rušit nehodlám, protože bys mi sem do komentářů dával tvé povídky a pohádky. Vidím Ti až do prasečího žaludku! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama