O Kájovi

24. října 2012 v 21:20 | Tigris |  Když se Tigris zamyslí...
Tento článek nebude o několikanásobném slavíkovi ani o slavném Lucemburkovi, ale o osobě, jež má pro mě mnohem větší význam. Myslím, že následující text mluví za vše. :)
Mimochodem nedivte se podivnému jménu či tomu, že mu vykám - byla to soutěž do Bradavic a změnou oslovení bych musela přepsat i další čtvrtinu úvahy (je-li to vůbec úvaha). :D

Za svého bradavického hrdinu jsem si zvolila jedinečného profesora jménem Matthew Whitecrow. Myslím si, že z pracovního hlediska je to dokonalý učitel a z osobního vlastně také. Jeho semináře jsou nanejvýš zajímavě zpracovány jak formou, tak obsahem a mohu je využít v praxi. Jeho laskavý přístup ke studentům, mudlům či čarodějům, mu získává vřelé sympatie, které umí podpořit svým typickým smyslem pro humor, rozvitým spoustou odborných výrazů a přídavných jmen, jež samy o sobě kouzlí úsměv na tváři.
Ať už je to sympatickým vzezřením, melodickým hlasem nebo jednoduše magií jeho osobnosti, v jeho přítomnosti se cítím velmi dobře.
I přes jeho občasnou náladovost či kousavost poznámek jsou rozhovory s ním vždy zábavné, odpočinkové a příjemné. Nechtěla bych ovšem, aby má slova vyznívala tak, že se jedná o lehkovážnou nedospělou povahu. Opak je pravdou. S velkým množstvím jeho názorů a pohledů na život se mohu ztotožnit a prohlásit je za moudré. Sice je mezi námi zřejmý věkový rozdíl, ten však našim duchovním postojům nikdy nepřekážel. Přemýšlím, že i když se známe poměrně krátce, tak p. Matt patří k těm vyvoleným, jimž plně důvěřuji a mám pocit, že je znám celou věčnost. Protože se jedná o dobře vzdělaného kouzelníka, dá se s ním povídat prakticky o všem dlouhé hodiny.
Ještě bych neměla opomenout jeho nadání na psaní příběhů a jiných slohových útvarů - i tímto mi může být vzorem.
Nedávno jsem se od něj dozvěděla, že se mimojiné věnuje i zpěvu a hned mi dal okusit několika svých interpretací pěkných písní.
Má vybraný vkus co se filmů, hudby i knih týče. Jeho tipy bývají zárukou kvality a většina se zařadila mezi mé oblíbené.
Také je přizpůsobivý k jakýmkoliv situacím a ověřil se jako spolehlivý kuchař a spolustanující. Umí vykouzlit ze zdánlivého plivance jídla dobrotu, bojovat proti zuřivým rojům komárů a je vždy ochotný podělit se o spací pytel (s trochou předchozího přemlouvání a uprošování z mé strany) - ale jeho štědrost je pravděpodobně vrozená.
Dokáže naslouchat, poradit a pokaždé mě umí popostrčit správným směrem. Dalo by se říci, že náš vztah je ideální. Vztah, ve kterém jsme si zároveň učiteli i žáky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bety Bety | Web | 24. října 2012 v 22:34 | Reagovat

Díky moc za pochvalu! :-)
Smíšek, taky se mi to líbí, ale je to fakt pravda. Pořád se směje. Především tehdy, když ti nechce přinést míček, nebo když se rozhodne, že dneska tě poslouchat nebude. :D
Pan Slinta, heh to je dobré! :D
Náhodou je to fajn, někdy to k nim sedí víc, než jejich pravá jména.

Článek se mi líbí. Je to povedené! :-)

2 Vepřík Vepřík | 27. října 2012 v 14:51 | Reagovat

Pane Bože fialko! Píšeš o panu Matthew Whitecrowi, ale nadpis dáš "O Kájovi"! Veď to je úplne diletantská chyba! Kroch, predsa, keď dám povedzme nadpis "Letná cesta", nebudem opisovať v texte zimnú lyžovačku! Nadpis fialka moja - ZAVÁDZA. 8-O

3 Tigris Tigris | Web | 27. října 2012 v 15:03 | Reagovat

[1]: Děkuji.
[2]: Přečti si druhou polovinu textu, která je psaná kurzívou. Na začátku. Jméno Matthew Whitecrow a Kája jsou synonyma, jedná se o tu samou osobu. Tvůj příklad je zcestný. Já jsem taky Tigris, ale oslovuješ mě Fialko. :P :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama