Srpen 2012

Vliv špičatosti klobouku na čarodějovo odstínění

28. srpna 2012 v 22:12 | Tigris |  Bradavice
Je to krátká esej k přijetí do virtuálních Bradavic. Taková blbinka. :D Téma je skutečně vražedné. Někteří už četli.
Ještě bych chtěla dodat, že na Sundarban jsem nezapomněla a pokusím se dokopat k napsání další kapitoly. Dále plánuji nový příběh s návazností na slohovku s názvem Temné setkání.

Abych mohla tuto vysoce filosofickou úvahu správně rozebrat a pochopit, je třeba uvědomit si význam slov uvedených výše. Jako nejsložitější se mi (a nepochybně i mnohým dalším studentům) jeví slovo "odstínění". Jestliže ho budeme chápat jako zbavení stínu, tak je v přímém rozporu se špičatostí. Prostý čarodějnický rozum říká, že čím delší bude špička, tím se prodlouží i stín vytvořený čapkou. Všechny případy se samozřejmě vztahují ke slunečnému počasí či fungujícímu umělému osvětlení, jinak je totiž zřejmé, že bez stínu nemůže existovat odstínění. Háček mohou představovat kouzelníci s dlouhými a obřími nosy, protože zbavení stínu nad jejich choboty není problém, když ty nejdelší frňáky zasahují od Bradavic až k Azkabanu. V tomto případě je odstínění zcela přirozenou věcí a nezáleží na velikosti pokrývky hlavy, pokud někdo nevlastní klobouk o výšce několika set vzrostlých trnoocasých draků.

Zkusme se nyní podívat na problematiku z jiného úhlu pohledu. Protože není řečeno, o jaký klobouk se jedná, lze si odvodit, že tento "klóbrc" je ryze magický. Představme si, že na výkladních skříních v Příčné ulici jsou na zářivých plakátech tučně vytisknuty věty: "Novinka! Když si nasadíte tento klobouk, vaše tělo nebude vrhat žádný stín! Doporučujeme kombinovat s neviditelným pláštěm! Desetipalcový Zmizfuč jen za jeden galeon!" a pod tím se tísní malými písmeny dodatek: "U Zmizfučů s kratšími špičkami nezaručujeme stoprocentní funkčnost."

Závěrem bych své postřehy shrnula následovně. Ať už jsou rozměry nosních přepážek jakékoliv nebo ať si poťouchlí vynálezci vymysleli cokoliv, obě mé myšlenky se shodují na tomtéž; vliv špičatosti klobouku na čarodějovo odstínění je velmi veliký!

Na vlásku

8. srpna 2012 v 20:45 | Tigris |  Kresby a malby
Jako vášnivá fanynka této pohádky a průměrná kreslířka, jsem se pokusila zobrazit Rapunzel, Flynna (nebo bych měla říct Eugena?) a nepřekonatelného roztomilého Pascala. Na vlásku už znám téměř nazpaměť a kdo to ještě neviděl, tak doporučuji! Řadí se k mým nejoblíbenějším filmům. Po zhlédnutí pro mě bylo nemožné si ho nezamilovat, ať už díky skvělé animaci, originalitě, humoru nebo dialogům.
Takže teď k mému umění... :D
P.S. Kvalita není nic moc, za což se omlouvám.
P.P.S. Dne 5.10. 2012 byly přidány obrázky v lepším rozlišení.

Rapunzel (Locika)

Flynn Rider (Eugen Fitzherbert nebo také Evžen Houžvička)

Pascal (chameleón :D)