Sundarban - 4. kapitola

25. července 2012 v 19:27 | Tigris |  Sundarban
Trvalo mi to velmi dlouho, a proto Vám doporučuji si přečíst (nebo aspoň proletět očima) předchozí kapitolu. Kdo příběh nezná a má rád tygry a dobrodružství, může začít od první kapitoly. Prosím, vyjádřete se v komentářích. :)
Přeji nerušené čtení.

Boj o přežití
I.
Shardul se probudil za svítání s tváří přitisknutou na drsnou kůru. Slezl ze stromu a nešetrně zabušil na plátěnou stěnu stanu. Zevnitř se ozvalo mručení tří ospalců a nespokojené mumlání.
Za čtvrt hodiny byla výprava připravená k další cestě, ačkoliv to vyžadovalo Shardulovo neustále popohánění a uštěpačné poznámky.
Stopař energicky vyrazil a bez pochybností vedl Ryana, Samuela a Thomase deštným lesem.
Ryan se už ani nenamáhal fotit, protože jednolité prostředí hýřící všemi odstíny zelené po sedmi hodinách chůze neshledával zajímavým. Pravidelně si zapaloval cigarety, aby alespoň trochu uklidnil své nervy. Začínal mít pocit, že se ztratili, jelikož Shardul neustále zastavoval a zamyšleně se mračil.
V tom se zarazil pět metrů před nimi a Ryan viděl, jak se jeho tělo napnulo. Shardul jim gestem naznačil, aby byli potichu, a tiše se plížil k hustému křoví. Ostatní ho následovali.
Schovali se a mezi větvemi spatřili travnatou louku s pasoucími se axisy. Rezavá srst s bílými skvrnami je v lese plném ostrých stínů dobře maskovala, avšak teď byli poměrně nechránění a o to více ostražití. Nejbližší jelen napřímil hlavu a zastříhal ušima. Bez varování se celé stádo prudce rozeběhlo pryč. V tu chvíli se zleva vyřítila rozmazaná černooranžová skvrna a skočila po kořisti. Ostré zuby se jelenovi zakously do krku a obří tlapy stiskly jeho tělo ve smrtelném objetí.
Shardul zadržel dech a fascinovaně pozoroval scénu před sebou. Nevšiml si Ryana, který rychle sundal batoh a vytáhl uspávací pušku. Přiložil si pažbu k rameni a zamířil na hodujícího tygra.
"Ne!" vykřikl Shardul na poslední chvíli a rychlým pohybem donutil Ryana sklonit hlaveň k zemi. Šipka skoro zasáhla střelce do nohy.
Tygr přestal žrát a udělal krok směrem k nim.
"Umlčte ho!" přikázal svým dvěma kumpánům a kopl Shardula kolenem do břicha. Pak znovu pozvedl zbraň.
Shardul zalapal po kyslíku. Samuelovy ruce se mu sevřely kolem zápěstí a s lehkostí je drtily. Se značným vypětím si uvolnil pravou paži a nůž od Ekangy mu vklouzl z kapsy do dlaně. Plynulým pohybem sekl kolem sebe a zasáhl blížícího se Thomase do stehna a Samuela do boku. Jejich rány nebyly hluboké, ale začaly okamžitě krvácet.
Ryan se chystal stisknout spoušť. Shardul se přikrčil, vymrštil se a při skoku mu vytrhl zbraň. Ve vzduchu udělal nechtěný přemet, vylétl z úkrytu a dopadl tvrdě na záda. Už podruhé si skoro vyrazil dech, avšak tato skutečnost ho netížila tolik jako to, že deset metrů od něj stojí divoký bengálský tygr, kterého vyrušil od jídla.
Žlutohnědé oči na něj upřeně hleděly a rudá krev kapající od obří tlamy ho příliš neuklidňovala. Dravcův pronikavý typický zápach se mísil s nepříjemným závanem tělních tekutin axise.
Shardul tušil, co má dělat, neměl však ponětí, jestli tato teorie obstojí i v praxi. Velice pomalu odložil ukradenou pušku na zem a opatrně se postavil na nohy. Přitom stále udržoval oční kontakt s tygrem a nedával najevo žádné emoce, k čemuž ho už odmala učili. Jestli měl nějakou naději na přežití, nesměl dát najevo strach.
Tygr z něj nespouštěl zrak a nepohnul se ani o píď.
Z houští uslyšel pokyn: "Zastřelte ho."
Shardul nevěděl, jestli obětí má být on, nebo tygr a nehodlal to zjišťovat. Všechnu sílu vložil do nohou a bleskově utíkal z louky do pustého pralesa. Kovová kulka ho těsně minula a zavrtala do kmene stromu. Přidal na rychlosti a zanedlouho ho obklopilo ticho. Dovolil si zastavit až po několika dalších minutách běhu a pak postupoval dál.
Měl důvod pochybovat, že ho nešikovná trojice nenajde, ale nemohl riskovat, že by se tak stalo. Alespoň už věděl, co jsou cizinci doopravdy zač.
II.
Shardul byl po dlouhém pochodu a následném splašeném úprku zesláblý. A to jak fyzicky, tak psychicky. Ačkoliv patřil do vesnice proslulé těmi nejotrlejšími a nejodolnějšími domorodci v celém Sundarbanu, cítil, že další chůze by byla nad jeho síly. Myšlenkami se příliš nezaobíral tím, co se stalo, a nedumal, co se mohlo stát. Bengálci to neměli v povaze. Věděl jen, že se musí co nejdříve vrátit domů a varovat ostatní. Podle slunce, které právě zapadalo, se dokázal zorientovat. Pokud se nemýlil, měl by jít stále západním směrem a u řeky narazit na jemu poměrně známou osadu. Nalodí se, po proudu popluje za rodinou a povypráví jim události z posledních dnů.
Vyčerpaně se sesunul k velkému mangovníku a najedl se. Klížily se mu oči a hlavu skoro neudržel vzpřímeně. V tom uslyšel prasknout větvičku a za vysokou trávou uviděl pár planoucích očí a následně povědomého tygra v celé jeho kráse. Došlo mu, že se nejedná o samce, nýbrž o samici. Mohutné, ale elegantní tělo tygřice, silné svaly napínající se při chůzi, inteligentní pohled a hustá lesklá srst, která se ve světle zapadajícího slunce barvila do sytě červenooranžové, byly bezpochyby majestátní.
Shardulovi ten pohled připomněl hřejivou záři večerního táboráku.
Rozechvěle zašeptal jedno slovo: "Banhi.", což v překladu znamená oheň.
Tygřice si se zájmem sedla kousek před něj a nervózně švihala ocasem.
Bylo nemyslitelné, že by se Shardulovi podařilo uprchnout, bylo by to asi stejně nemožné jako snažit se utopit rybu. Navíc nebyl schopný pohybu. Oči tygřice ho hypnotizovaly, avšak neměl pocit, že by mu chtěla ublížit, protože kdyby tomu tak bylo, už by zrychleně nedýchal teplý podvečerní vzduch a místo toho by z něj kvůli smrtelné ráně na hrudi vyprchával život.
Šelma tlumeně zamručela, svalila se do trávy a lízala si pravou zadní tlapu.
Teprve nyní si Shardul všiml, že z ní vytéká tenký pramínek krve. Pravděpodobně ji jeden z pytláků postřelil. Zranění nebylo moc vážné, zato vypadalo velmi bolestivě.
Shardul zauvažoval: Jestliže jsem tolik riskoval, abych ji zachránil, byla by ode mě hloupost nevyndat jí kulku. Když to neudělám, bude mít trvalé následky, nebo se jí do těla dostane infekce, jež ji později zahubí. Doteď mi neublížila a Ekanga mi připomínal, že v případě nouze se mám obrátit na samotnou Přírodu.
Dřepl si a obezřetně se k tygřici přiblížil. "To bude dobrý, pomůžu ti, Banhi," chlácholil ji.
Sedl si vedle ní a natáhl se ke zraněné končetině. Dotkl se měkkých chlupů a čekal, že tygřice ucukne nebo po něm sekne drápy. K jeho překvapení klidně držela a pouze zamrkala.
Lehce ji pohladil po kožichu a zašeptal: "Teď to bude bolet." A protože za nejlepší a nejšetrnější nástroj považoval ruce, tak jemně uchopil konec střely vyčnívající z masa a prudce ho vytáhl.
Banhi hlasitě zaúpěla, až ptáci polekaně vzlétli z okolních stromů, ale zůstala nehybná jako skála.
Shardul z ruksaku vyndal pitnou vodu a kus čisté látky. Poraněné místo jí vyčistil, obvázal a dal jí napít. Poté si Banhi spokojeně lehla, položila hlavu na přední tlapy a evidentně se chystala ke spánku. Zanedlouho z její hrudi vycházelo pravidelné pochrupování a oddechování.
Shardul se zadíval na tygřici a uvědomil si, že k tomuto tvoru získal podivný vztah. Spojil je jediný cíl - přežít. Jestliže byli v této divočině sami se třemi ozbrojenými pytláky, snažícími se je zabít, měli více šancí dohromady. I když to znamenalo vložit svou důvěru v tygra, Shardul se rozhodl toto riziko podstoupit.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vesmírná Sestra Khalia Vesmírná Sestra Khalia | 25. července 2012 v 20:43 | Reagovat

Jůů konečně tygřík! ♥ Krása! Akorát myslím, že kdyby jí tu kulku vyndal v reálu, tak by ten tygr po něm pěkně zuřivě hrábl :D Ale je to suprový, chci už pokráčko! :-D

2 Vepřík Vepřík | 25. července 2012 v 20:46 | Reagovat

Nejvyšší soud Indie vynesl historické rozhodnutí – zakázal turistiku v místech, kde se vyskytují v rezervacích této země tygři.

V mnoha indických rezervacích jsou zvlášť vyhrazená pásma, kde žijí tygři, a jejich kontakty s lidmi jsou tu minimální. Až dosud byla komerční turistika v těchto místech povolena. Někteří experti vyslovili obavy ohledně toho, že zákaz může ovlivnit zisky, které přináší cestovní ruch a které podporují místní ekonomiku a činnost spojenou s ochranou přírody.

Asi polovina neustále se snižující světové populace tygrů žije právě v Indii. 8-)

3 Vesmírná Sestra Khalia Vesmírná Sestra Khalia | 25. července 2012 v 20:52 | Reagovat

[2]: Možná bys měl spíš psát komentář k příběhu jako takovém :D ale to je můj názor :D

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 28. července 2012 v 9:52 | Reagovat

No teda, opět zírám :) čte se to úplně samo, nechceš napsat celou knížku? Hezky by se mi vyjímala v knihovně :D

5 Slunéčko Slunéčko | 28. července 2012 v 21:43 | Reagovat

Tak jsem přečetla celou povídku... wow! :-D Fakt skvělá práce! Sudurban - zajímavý název :D moc se mi líbí hlavní postavy a děj a píšeš fakt moc hezky :-) četla jsem i "nadaní", to se mi líbilo asi nejvíc, mám ráda "nadpřirozené" povídky, ale i tenhle příběh má své kouzlo :-) jen tak dál, budu se těšit na další pokračování ;-)

6 Liss Liss | Web | 31. července 2012 v 11:48 | Reagovat

*probouzí se z hlubokého zamyšlení, během kterého se snažila uhodnout reakci tygra na vytahování kulky z rány.*
Já osobně totiž řvu pokaždý, co se mi něco podobného děje (i když kulku ze mě naštěstí ještě nevytahovali), a to jsem srozuměná se situací a vím, že pokud si to nenechám vyndat, dopadne to blbě. Takže stále nevím.
Ale jinak vypadá příběh zajímavě.

7 Metalová princezna Metalová princezna | Web | 1. srpna 2012 v 11:12 | Reagovat

Téda,já už myslela,že se dalšího dílu nedočkám.
Konečně!!:):D

8 jiand jiand | 8. srpna 2012 v 9:05 | Reagovat

Heh, vypadá to, že narazil asi na nějakého ochočeného tygra nebo co,  protože jinak si nedovedu tu situaci představit... :-D

9 Tigris Tigris | 8. srpna 2012 v 21:11 | Reagovat

[3]: I můj.

Jinak mnohokrát děkuji za všechny komentáře. Samozřejmě by nikdo nechtěl, aby tygr ukousl hlavnímu hrdinovi hlavu. :D Né, samozřejmě tento příběh bude mimojiné pojednávat o zvláštním poutu člověka k tygru, respektive tygřici. Nepopírám, že tato situace je poněkud nepravděpodobná, ale o minulosti této šelmy není řečeno ani slovo, proto může být ze záhadných důvodů ochočená. :) [8]:

10 Jiand Jiand | 5. února 2013 v 15:08 | Reagovat

Co takhle jako další kapitolka? :D

11 Tigris Tigris | 6. února 2013 v 15:05 | Reagovat

[10]: Ehmm, je v plánu. :D *nevěřícně zírá, že poslední kapitolu Sundarbanu zveřejnila v červenci.*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama