První polička

23. července 2012 v 13:41 | Tigris |  Moje knihovna
Po příkladu několika blogerů, jsem i já vybrala pár knih, které jsem četla v poslední době a nejvíc na mě zapůsobily, nebo si z nich nejvíce vybavuji.

Tygrovo prokletí. Autorka Colleen Houcková. Dočteno včera. Chtěla jsem nějakou odpočinkovou čtivou fantasy pro dospívající dívky, což tato kniha splňuje dokonale. Můj prvotní zájem o ni je snad jasný - tygři.
Obsah jsem mnohdy předvídala, ale přesto se zde najde mnoho zajímavostí o Indii a její kultuře. V některých prvcích mi připomínala Twilight, avšak nelze se ničemu divit, když Tygrovo prokletí má zaujmout čtenářky ve stejné věkové kategorii.
Pokud vím, v konečné fázi se má jednat o trilogii a já si na další díl určitě počkám.
Nejedná se o knihu na profesionální úrovni, ale přesto dokáže zaujmout.
Jestli chcete prožít romantiku s tygrem po boku a přitom se trochu pobavit, tak můžu jen doporučit.Tulák po hvězdách. Autor Jack London. O Tulákovi jsem se doslechla nedávno od kamaráda.
Příběhy, resp. minulé životy, které hlavní hrdina popisuje, jsou propracované, zajímavé a rozhodně nebudou nudit.
V některých chvílích jsem prožívala emocionální vypětí, ne však z důvodu, že by se jednalo o romantický výžblebt, což by ani nebyla Londonova parketa, ale proto, že se zuboženým sanquentintským vězněm snad ani nelze nesoucítit.
Jisté pasáže jsou tak prosáklé jeho ironií, že i v tu nejstrašnější chvíli vás dokáže pobavit. Po několika prvních stránkách se Tulák po hvězdách vyšplhal do vyšších příček mé oblíbenosti a určitě stojí za přečtení.
1984. Autor George Orwel. Tato kniha mě nenechala ani na chvíli vydechnout. Děsivá vize budoucnosti tvrdě zaútočí na vaši psychiku a během momentu jste součástí antiutopické společnosti.
Tady se nedá mluvit o konkrétních skvělých myšlenkách, ale o vynikajícím nápadu jako celku.
Dějová linie se soustřeďuje především kolem muže a ženy, jejichž vztah je ve fiktivní zemi protikzákonným, a samozřejmě vývoji událostí v Oceánii obecně. 1984 pro mě bylo silným čtenářským zážitkem a vstřebávání vjemů bylo také tvrdým oříškem.
Napínavé a nadčasové dílo vás vrhne do děje a rozhodě vás donutí se zamyslet. Tak nezapomeňte, Velký Bratr vás vidí...Cold Mountain. Autor Charles Frazier. Kniha se čte velmi dobře a především mě zaujaly skvělé, výstižné a detailní popisy.
Obsah je v podstatě jedno velké dobrodružství a trocha romantiky. Děj se odehrává za Americké občanské války a toto prostředí mě upřímně zaujalo.
Postavy jsou kvalitně a důvěryhodně zpracovány a jednotlivé příhody a situace jsou dobře promyšlené.
Podle této knižní předlohy byl natočen film Návrat do Cold Mountain, jenž jsem sice neviděla, ale jestli je film alespoň z poloviny dobrý tak jako kniha, nemusíte se bát, že by šlo o americký propadák.

Všichni jsou normální ...na první pohled. Autor John Ortberg.
Knížka plná skvělých myšlenek, přirovnání, které vám pomohou pochopit autorovy výroky, jenž jsou častokrát podány vtipnou formou. Používá části biblických příběhů, avšak můžete být bez obav, nejsou to nudné, omílané duchovní fráze.
Možná by předsudky protestovaly, ale naučná literatura od kalifornského pastora je místy skutečně zábavná a třeba si z ní odnesete pár nových poznatků.
Malá ukázka z knihy: Normální? Kdo je normální? Vy rozhodně ne! Ani nikdo z lidí, s nimiž jste se doposud setkali. Nikdo z nás není normální podle Božích měřítek. A čím více se poznáváme, tím je tato skutečnost zřejmější.

Tajná kniha Šerosvitu. Autorky Karolina Francová, Sanča Fülle, Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová, Julie Nováková.
Pět českých autorek nešetřilo fantazií a vytvořilo originální knihu složenou ze střípků povídek.
Svět Šerosvitu, jenž závisí na lidských emocích, i přízraky, které v něm žijí, vás v kombinaci s příjemným stylem vyprávění okouzlí.
Sice je tato kniha určena pro mladší čtenáře, avšak myslím, že ji ocení každý, kdo si ještě zachoval alespoň část svého dětského Já.
Děj se odehrává v Čechách ve spojení s čínskými prvky a toto neotřelé prostředí dělá Tajnou knihu Šerosvitu ještě čtivější a zajímavější.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellie von Blanchet Ellie von Blanchet | Web | 23. července 2012 v 13:54 | Reagovat

Páni :-) to 1984 mě dost láká. Není to náhodou ke stažení na netu? Tady v zapadákově není knihovna :-D

2 Vesmírná Sestra Khalia Vesmírná Sestra Khalia | 23. července 2012 v 20:00 | Reagovat

Super :-D mimochodem, měla's do tý ankety přidat odpověď: "Ve všech zmíněných polohách"... takhle nevím, co mám vybrat :D :D

3 Metalová princezna Metalová princezna | Web | 24. července 2012 v 10:56 | Reagovat

Hmm,myslím,že ta poslední knížka bude něco pro mě.:)

4 Slunéčko Slunéčko | Web | 25. července 2012 v 11:53 | Reagovat

Tygrovo Prokletí jsem viděla v knihkupectví a hned mě to zaujalo, ale asi si spíš počkám, až to bude v knihovně :D Tygry mám moc ráda :-) A jinak i ta poslední vypadá dobře, už podle toho obalu :D

5 Miriam M. Miriam M. | Web | 12. září 2012 v 21:30 | Reagovat

Díky moc za nápady, většina z Tebou popsaných knížek by mě určitě zaujala. Četla jsem z nich jen 1984, které mě dostalo natolik, že jsem si začala podtrhávat některé výroky, což normálně nedělám. Věta "Je pravda a je nepravda a kdo se drží pravdy, není nikdy šílený" - nebo jak to přesně bylo - se stala jedním z mých životních hesel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama